speleologie

Ubytování

V základní ceně pobytu, je zahrnuto ubytování v rodinném domě v lokalitě Vujbarovo. Toto ubytování si můžete objednat samostatně i bez speleologického programu.

Ubytovat Vás, ale mohu flexibilně za příplatek podle Vašeho zájmu i kdekoliv jinde např. ve stanech u mě na louce nebo v hotelu v Tjačevu. Ubytování také nemusíte využít vůbec.

Dům ve kterém budete bydlet je dobře, moderně zařízen. Je zde kvalitní sociální zařízení. Na zahrádce za domem je venkovní krb a cvičná lezecká stěna. K dispozici je Internet, pevná telefonní linka, satelit. Je zde signál mobilních operátorů KyivStar, Life, MTS a Beeline.

ložnice kuchyň ložnice hala ložnice koupelna ložnice lodžie besídka s venkovním krbem společenská místnost

V ceně ubytování jsou 3 jídla denně, vaří se zakarpatská, rumunská a maďarská kuchyně. Jídla na cestu se nepřipravují a ani se neuschovávají na dobu příjezdu.

pohled na Vujbarovood jihu

Vesnice ve které se ubytování nachází leží téměř v centru Zakarpatí, takže se odtud dobře plánují výlety všemi směry. Ve vesnici jsou obchody s potravinami , restaurace, je zde rybník vhodný ke koupání. Zájemci si mohou prohlédnout velmi staré dřevěnice nebo stavby lidové architektury z vepřovic. Nejbližší supermarket je v 15km vzdáleném okresním městě Tjačev. Nejbližší železniční nádraží v Buštinu, což je sousední asi desetitisícový městis, ve kterém se nachází množství obchodů, banky, restaurace, zábavní podniky, známý je park z XVIII. století a bývalý největší zakarpatský zoopark, ve kterém bohužel zůstalo jen pár druhů zvířat.

rybník rumunské hory

V dohledu jsou rumunské hory sopečného původu a mystický kopec, který měl být dávnou pohanskou svatyní, kdy kopec vznikl není známo, vědecký výzkum dokázal, že kopec je z hornin, které se v jeho okolí nenacházejí a musely zde být nějakým způsobem dopraveny. Nedaleko je řeka Terbla a Tisa. Do lázní Šajan je to 15 km.

Pohled od besídky za domem, duhu v průběhu Vašeho pobytu bohužel garantovat nemůžu :-)

Pozhled od besídky za domem