speleologie

Často kladené otázky

Na této stránce odpovídám na dotazy, které mi nejčastěji pokládáte a proto se na ní stále pracuje.

Jsou Vaše výpravy bezpečné?

Záleží na zvolené trase a programu. Některé trasy jsou bezpečné, jiné méně a někdy je podstupováno větší riziko. Záleží na přání klienta. Nicméně vždy se snažíme o minimalizaci možných rizik. Při výpravách do podzemí je vždy přítomen Vitalij, absolvent vojenské vysoké školy pro záchranáře v Kyjevě, dobrovolný dlouholetý člen horské služby, aktivní sportovec, speleolog a horolezec. Větší skupiny doprovázejí 2 - 3 průvodci. Na rozdíl od českých cestovek, také dodržujeme zákony, které pomáhají zvýžit bezpešnost, např. výpravy do hor a jeskyní hlásíme horské službě.

Proč není v ceně zahrnutá doprava?

Protože to jednoduše udělat nejde. Lidé k nám jezdí z různě vzdálených míst a i na místní dopravu mají různé požadavky. Je např. nesmysl účtovat dopravu někomu, kdo přijede vlastním automobilem a použije jej i pro cestu k Ugolce.

Proč je v ceně zahrnuta ukrajinská SIM karta?

Protože vyžaduji abychom měli s klienty po celou dobu pobytu telefonické spojení. Jde o jeden z bezpečnostních prvků, který považuji ze velmi užitečný, a proto na něm trvám a nechci se spoléhat na to, že si klient SIMku koupí sám.